pic

Results 2014 July - Dec


Wednesday 31/12/14 :- 18 Hole Stableford :- Pro's Comp -
1st - Peter Doherty 39 pts, 2nd - Grant Harding 39 pts, 3rd - Mark Crutcher 39 pts,
4th - Jarrod Harding 38 pts, 5th - Michele Blizzard 37 pts, 6th - Russ Healey 37 pts,
7th - Mark Flynn 37 pts, 8th - Steve May 37 pts on a c/b.

Balls went down to 31 pts on a c/b.
Jackpot Ball Draw - Not Won -

Sunday 28/12/14 :- Medley Stableford - Phil Mitchell Trophies -
1st - Jim Brewster 44 pts, 2nd -  Scott McFarlane 41 pts, from Aaryn Murfitt 41 pts. 
NTPs - 16th - Not Won, 17th - Aaryn Murfitt. Balls went down to 38 pts.


Saturday 27/12/14 :- Single Stableford :- 
Pud Smithers & Peter Ferguson Trophies:-

1st - Mark Crutcher 42 pts (ONE UNDER PAR) 2nd - Matt Dreverman 41 pts,
3rd - Mark "Spade" McCormick 39 pts on c/b.
Watson Toyaota NTPs - 7th - Grant Harding, 17th - Michael Slater 
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 18th Hole - Mark Crutcher

Richard Mellish Insurance Services card draw - Not Won -

Friday 26/12/14 :- 18 Hole Stableford :- Ball Sweepstakes -
1st - Dean Schofield 38 pts, 2nd - Matthew Maxwell (Kiama) 36 pts,
3rd - Simon Murray 36 pts.  Balls went down to 31 pts.

Wednesday 24/12/14 :- 18 Hole Stableford :- Pro's Comp -
1st - Allan Moore 40 pts, 2nd - Grant Harding 38 pts, 3rd - Wayne Hewson 38 pts,
4th - Greg Grounds 38 pts, 5th - Dean Schofield 37 pts, 6th - Darren O'Brien 36 pts.
Balls went down to 31 pts.
Jackpot Ball Draw - Won by Mat McKnight

Sunday 21/12/14 :- Medley Stableford - George Gerrard Trophies -
1st - Mark Crutcher 38 pts, 2nd -  Tim Langford 37 pts. Balls went down to 33 pts.


Saturday 20/12/14 :- Harvey Norman Monthly Medal :- Stroke -
Medal Winners-
A Grade- Steve Smith 64, B Grade- John Rolfe 66, C Grade- Mark Goodlock 65.
Elite Cup Scratch Winners -
A Grade- Alan Wilder 68, B Grade- John Rolfe 81, C Grade- Greg Grounds 86
John Hobson Refrigeration and Air Conditioning Putting Comp-
A- Ian Broderick 20 (incl. 7 on front nine), B- John Rolfe 25, C- Maurice Penson 28 
Watson Toyota NTPs - 7th - Greg LeStrange, 17th - Peter Doherty
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 1st Hole - Josh Platt
Richard Mellish Insurance Services card draw - Not Won -
Raffle Sponsored by - Caltex Service Station
CONGRATULATIONS TO STEVE SMITH - HOLE IN ONE ON 16TH HOLE

Friday 19/12/14 :- 9 Hole Comp :-
1st -  Neville Alchin 22 pts from David Robinson 19 pts & Liz Harding 19 pts.
Ball went down to 19 pts.

Wednesday 17/12/14 :- 18 Hole Stableford :- Pro's Comp -
1st - Robert Norton 41 pts, 2nd - Pud Smithers 40 pts, 3rd - Simon Oakes 40 pts,
4th - Wally Wilder 39 pts, 5th - Jamie Canellis 39 pts, 6th - Darryl Brown 38 pts.
Balls went down to 31 pts.
Jackpot Ball Draw - Won by Grant Harding -

Sunday 14/12/14 :- Medley Stableford - Ball Sweepstakes -
1st - Ian Broderick 40 pts from David Hamblin 36 pts & James French 36 pts . 
Balls went down to 34 pts.

Saturday 13/12/14 :-  4BBB Stableford :- Christmas Hampers -
Milnes Country Style Meats & Mark Powderly Electrical Trophies:-

Men 4BBB Stableford - Ladies tees, slope rating, par & indexes
1st- Aaryn Murfitt & Cameron Elsley 51 pts, 
2nd- Col Blizzard & David "Friday" Martens 50 pts'
3rd - Pud Smithers & Max Gilbert 49 pts.
NTPs - 7th - Cameron Elsley, 17th - Steve Sell
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - Not Held - 
Richard Mellish Insurance Services Card Draw - Not Won -

Friday 12/12/14 :- 9 Hole Comp :-
1st -  Darren O'Brien 24 pts from David Robinson 21 pts & Andrew Miller 21 pts.
Ball went down to 21 pts.

Wednesday 10/12/14 :- 18 Hole Stableford :- Pro's Comp -
1st - Steve Dewar 41 pts, 2nd - Tony Leadbitter 39 pts, 3rd - Liz Harding 38 pts,
4th - Wal Bronar 38 pts, 5th - Allan Moore 37 pts, 6th - Brian Norman 37 pts.
Balls went down to 31 pts.
Jackpot Ball Draw - Not held -

Sunday 7/12/14 :- Medley Stableford - Ball Sweepstakes -
1st - Peter Terry 38 pts from Chris Keevil 36 pts & Curly Keevil 34 pts . 
Balls went down to 34 pts.

Saturday 6/12/14 :- Stroke - Ball Sweepstakes - (MEDALS NOW 20th DEC)
1st - Brady LeStrange 67, 2nd - Rick Oliver 69, 3rd - Greg LeStrange 71, 4th - Bob Stone 71 on a c/b. Balls went down to 76 nett on a c/b.

Friday 5/12/14 :- 9 Hole Comp :-
1st -  Neville Alchin 19 pts on a c/b from David Robinson 19 pts.

Wednesday 3/12/14 :- 18 Hole Stableford :- Pro's Comp -
1st - Larry Marks 40 pts, 2nd - Sandra Holmes 38 pts,
3rd - Robert Flynn 35 pts,
4th - Jan Broderick 35 pts.
Balls went down to 31 pts on a c/b.
Jackpot Ball Draw - Was not held -
All players who did not complete their round will get a partial refund.
 

Sunday 30/11/14 :- South West Par 3 Championships :- Stroke -
Men Scratch Champion - Geoff Walker 112 (incl. hole in 1 on 4th)

36 Holes Men Scratch -
A Grade - 1st- Geoff Walker 112, 2nd- James French 119
B Grade - 1st- David Hewson 131, 2nd- Brady LeStrange 136
C Grade - 1st- Col Blizzard 142, 2nd- Geoff Connelly 142
36 Holes Men Handicap -
A Grade - 1st- Steve May 110, 2nd- Aaryn Murfitt 111
B Grade - 1st- Pud Smithers 114, 2nd- David "Friday" Martens 115
C Grade - 1st- Greg LeStrange 106, 2nd- Garry "Siga" McGrath 109
Ladies Scratch Champion - Helen Spencer 116
36 Holes Ladies Scratch -
A Grade - 1st- Helen Spencer 116, 2nd- Jan Broderick 138
B Grade - 1st- Debbie Slater 137, 2nd- Noela Hardman 140
C Grade - 1st- Jennelle Connelly 148, 2nd- Carolyn Shaw 154
36 Holes Ladies Handicap -
A Grade - 1st- Chris Keevil 112, 2nd- Lorraine Regan 114
B Grade - 1st- Joan Coddington 103, 2nd- Larraine Nicolls 111
C Grade - 1st- Sheila Traynor 99, 2nd- Lynne Page 101
Visitors Trophy - 1st - Trevor Halyard 114, 2nd - Margaret Pennington (NZ) 121
18 Holes Men Handicap -
A Grade - 1st- Peter "Zorba" Campbell 56, 2nd- Wayne Hewson 58
B Grade - 1st- ,Cameron Elsley 56, 2nd- Chris Fraser 58 
C Grade - 1st- John Powderly 53, 2nd- Peter Curtis (Binalong) 58
18 Holes Ladies Handicap -
A Grade - 1st- Gail Hanigan 60, 2nd- Kate Cooper 62
B Grade - 1st- Pam Stolhand 52, 2nd- N/R
C Grade - 1st- Nancy McGregor 57, 2nd- Judy Curtis 63 (Wagga)
NTPs- 1st- Michele Blizzard, 2nd- ,Steve Sell 3rd- Larraine Nicolls,
4th- Geoff Walker (Hole in 1), 5th- Lorraine Regan, 6th- Peter Delahunty,
7th- Col Miller, 8th- Helen Spencer, 9th- Aaryn Murfitt, 10th- Peter Campbell,
11th- Chris Keevil, 12th- David Hewson, 13th- Jan Broderick, 
14th- Garry "Jack" Nicolls, 15th- James French, 16th- Noela Hardman,
17th- Peter Norton, 18th- Noela Hardman

Saturday 29/11/14 :- South West Par 3 Championships :- Stroke -
18 Holes Men Handicap -
A Grade - 1st- Darryl Brown 55, 2nd- Mark Crutcher 56
B Grade - 1st- Garry Nicolls 51, 2nd- Brad Robinson 54 
C Grade - 1st- Garry "Jack" Nicolls 55, 2nd- Craig Watson 56

18 Holes Ladies Handicap -
A Grade - 1st- Michele Blizzard 59, 2nd- Leanne Slater 62
B Grade - 1st- Sandra Holmes 53, 2nd- Ros Anderson 58
C Grade - 1st- Pammie McCloy 52, 2nd- Helen Curtis (Binalong) 54
NTPs- 1st- David Martens, 2nd- Ian Page, 3rd- Jan Broderick, 4th- Rick Oliver,
5th- Helen Spencer, 6th- John Rolfe, 7th- Greg LeStrange, 8th- Thelma Halyard,
9th- David Martens, 10th- Mark Goodlock, 11th- Debbie Slater, 12th- Pat Brodbeck, 13th- Leanne Slater, 14th- Mark Crutcher, 15th- ,James French 16th- Kate Cooper,
17th- John Rolfe, 18th- Brady LeStrange

Friday 28/11/14 :- 9 Hole Comp :-
1st -  Lyn Quay 22 pts from Darren O'Brien 20 pts and Nerida James 20 pts.

Wednesday 26/11/14 :- 18 Hole Stableford :- Pro's Comp -
1st - Peter "Zorba" Campbell 40 pts, 2nd - Betty Stanton 39 pts,
3rd - Mat Dreverman 39 pts,
4th - Darryl Brown 38 pts,
5th - Chris "Smoky" Fraser 38 pts, 6th - Ron Flynn 37 pts, 7th - Col Blizzard 37 pts.

Balls went down to 32 pts.
Jackpot Ball Draw - Won by Mat Dreverman

Sunday 23/11/14 :- 27 Holes Mixed Foursomes Championships - 
Young Golf Club Sponsors - 
 
Scratch - 1st - Steve Sell & Michele Blizzard 119 after a three hole playoff with
Geoff Walker & Ros Anderson also with 119.
Handicap - 1st - Geoff Walker & Ros Anderson 102 1/2
Balls went down to 108 1/2


Saturday 22/11/14 :- 4BBB & Single Stableford :- 
Matt McKnight & Shaun Rolfe Trophies:-

Men 4BBB Stableford -
1st -  Garry "Jack" Nicolls & Bob Brown 47 pts,
2nd - Peter Cusack & John Powderly 47 pts.         
4BBB Scratch - Steve Sell & Geoff Walker 44 points. 
Men Single Stableford - 1st - Matt Dreverman 43 pts.
Watson Toyaota NTPs - 7th - Joel Shields, 17th - Steve Sell,
Bonus NTPs - 13th - Luke Branighan, 16th - Mark Crutcher, 18th - Pat Brodbeck.
Long Drive - 8th - James French, Straight Drive - 14th - Garry Nicolls
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 1st Hole - Rick Oliver

Raffle Sponsored by - Caltex Service Station  

Wednesday 19/11/14 :- 18 Hole Stableford :- Pro's Comp -
1st - Chris Fraser 42 pts, 2nd - Peter Webber 42 pts, 3rd - John Connell 41 pts,
4th - Pud Smithers 40 pts, 5th - Michele Blizzard 39 pts on a c/b.
Balls went down to 33 pts.

Jackpot Ball Draw - Not Won - Jackpots next week

Friday 21/11/14 :- Veterans Tournament
Medley 4BBB Stableford:-
1st - Terry Marples (The Grange) & Ros Anderson (Young) 49 pts
2nd - Robert Keevil & Chris Keevil (Young) 46 pts
3rd - Pammie McCloy & Maureen Perkins (Young) 47 pts
4th - Zoran Blazic & Soo Blazic (Port Kembla) 47 pts
5th - Carolyn Shaw & Joan Coddington (Young) 45 pts


36 Hole Results:-
Men:-
Division One - 1st - Dennis Davis (Nowra) 71 pts,
                          2nd - Noel Beattie (Camden) 70 pts.
Division Two - 1st - Paul Holmes (Young) 79 pts,
                          2nd - Patrick Fitzgerald (Young) 75 pts.
Division Three - 1st - Robin Douglass (Nowra) 74 pts,
                             2nd - Don Cruickshank (Kiama) 73 pts.
Ladies:-
Division One - 1st - Lorraine Regan (Young) 73 pts,
                          2nd - Gail Hanigan (Young) 68 pts.
Division Two - 1st - Debbie Slater (Young) 74 pts, 
                          2nd - Ros Anderson (Young) 66 pts.
Division Three - 1st - Tilla Davis (Young) 79 pts,
                             2nd -  Celia Kerr (Russell Vale) 68 pts.


Thursday 20/11/14 :- Veterans Tournament
NSW VETERANS GOLF ASSOCIATION TROPHY-                                                    
MEN 1st - Allan Coles  (Bonnie Doon) 41pts,

2nd - Paul Holmes (Young) 40 pts.

LADIES 1st - Marg Kinlyside (Young) 38 pts,

2nd - Maureen Perkins (Young) 37 pts.

Mens:-
Division One - 1st - Gordon Bray (Camden) 35 pts, 
                   2nd - Ian Horley (Gympie) 35 pts.
Division Two - 1st - Colin Blizzard (Young) 39 pts, 
                   2nd - Davis Parr (Wallacia) 34 pts.
Division Three - 1st - Allan Coles (Bonnie Doon) 41 pts, 
                     2nd - Denis Smith (Grenfell) 39 pts.
Ladies:-
Division One - 1st - Kate Cooper (Young) 36 pts, 
                   2nd - Chris Keevil (Young) 33pts.
Division Two - 1st - Marg Kinlyside (Young) 38 pts,
                   2nd - Trish Miller (Young) 36 pts.
Division Three - 1st - Maureen Perkins (Young) 37 pts,
                     2nd - Di Rogers (Callala) 35 pts.                                                   .

Tuesday 18/11/14 :- Veterans Tournament
Mens:-
Division One - 1st - Bob Webster (Camden) 37 pts,
                   2nd - Peter Doherty (Young) 36 pts.
Division Two - 1st - Tom Clifford (St Georges Basin) 41 pts,
                   2nd - Barry Snushall (Wollongong) 36 pts.
Division Three - 1st - Max Glanville (Long Reef) 38 pts,
                      2nd - Kerry Lowe (Camden) 37 pts.
Ladies:-
Division One - 1st - Noela Hardman (Young) 39 pts,
                   2nd - Leanne Slater (Young) 36 pts.
Division Two - 1st - Sandra Holmes (Young) 37 pts, 
                   2nd - Marie Duffy (The Grange) 35 pts.
Division Three - 1st - Carolyn Shaw (Young) 34 pts,
                     2nd - Larraine Nicolls (Young) 34 pts.


Monday 17/11/14
:- Veterans Tournament
Mens 4BBB Stableford:-
1st - John Shay (Antill Park) & Don Cruickshank (Kiama) 47 pts
2nd - Roddy Blake (Goomeri) & Denis Blake (Wakehurst) 47 pts
Ladies 4BBB Stableford:-
1st - Lorraine Regan (Young) & Sandra Holmes (Young) 44 pts
2nd - Debbie Slater (Young) & Wendy Tuckerman (Boorowa) 43 pts.

Sunday 16/11/14 :- 4 Person Open Ambrose - 
Emily Hardy - Cherry Queen Entrant -
Thanks to Big W, EWS, Georgina Josephine Foundation, Milnes Country Style Meats, Wilders Bakery.
 
1st - Andrew Miller, Jarrod Sharman, Tony Pullen & Tony Leadbitter 50 7/8
2nd - James French, Cameron Elsley, Swade Honeman & Wayne Honeman 52 1/8
3rd - Mat Loiterton, Wayne Robinson, James Mesa & Troy Newham 56

NTPs - 7th- Andrew Sabidussi
17th - James French & Chris Keevil
 
Longest Drive - M - Mat Loiterton, L - Chris Keevil


Saturday 15/11/14 :-  2 Man/Lady/Person Ambrose :- 
Karana Weddings, Neon Multimedia, Exact Aerospace (USA), Wholesale Mineral Makeup, Bush Beautique, Wayne Hewson, The Stolhand Girls, The French Boys, and the Honeman Boys Trophies :-

Grand Champions -
Geoff Walker & Alan "Wally" Wilder 56 (13 under par scratch)
Men's Event -
1st - Geoff Walker & Alan "Wally" Wilder 56 (13 under par scratch)
2nd - Dean Schofield & Joel Shields 57 (12 under par scratch)
Ladies' Event -
Pam & Christabel Stolhand 63 nett (declined trophy)
1st - Helen Spencer & Nancy McGregor 68 1/2
2nd - Ros Anderson & Jenelle Connelly 70 3/4
Mixed Event -
James French & Sam Stolhand 56 1/2 (declined trophy)
1st - Allan Moore & Liz Harding 65 1/4
2nd - Ben Lucas & Amanda Lucas 65 1/4
Best Mixed Visitors Team -
1st - Barry Murray & Di Murray 67 1/4 (Long Reef)
Ladies' NTP - 7th - Kate Cooper, 16th - Noela Hardman, 17th - Christabel Stolhand
Mens' NTP - 7th - Rick Oliver, 16th - Alan Wilder, 17th - Ben Lucas
Longest Drives - Ladies 18th - Kim Sloane (Long Reef), Men 18th - Joel Shields
Balls to 63 nett

Friday 14/11/14 :- 9 Hole Comp :-
1st -  Robert "Curly" Keevil 22 pts on a c/b from Darren O'Brien 22 pts with Ron Flynn 20 pts. Balls went down to 20 pts.

Wednesday 12/11/14 :- 18 Hole Stableford :- Pro's Comp -
1st - Terry Perrin 43 pts, 2nd - Ben Lucas 41 pts, 3rd - Greg Grounds 38 pts,
4th - Steve Dewar 38 pts, 5th - Gail Hanigan 37 pts, 6th - Lynne Page 36 pts,
7th - Betty Stanton 36 pts.

Balls went down to 32 pts.
Jackpot Ball Draw - Not Won - Jackpots next week

Sunday 9/11/14 :- Medley Stableford - Phil Cartwright's Pro Shop Trophy -
1st - Chris Keevil 43 pts, 2nd - Rick Oliver 40 pts (3 under par). 
Balls went down to 37 pts.


Saturday 8/11/14 :- Stableford - 
Kim Watson & Watson Toyota Trophies :- 
A Grade - 1st - Ian Broderick 39 pts, 2nd - Peter Delahunty 38 pts
B Grade - 1st - Adrian Hanrahan 40 pts, 2nd - Garry Nicolls 38 pts
C Grade - 1st - Greg Grounds 39 pts, 2nd - Robert Norton 38 pts 
Watson Toyota NTPs - 7th - Steve Sell, 17th - Rick Oliver
EAGLES NEST ON 17TH to RICK OLIVER 48 BALLS
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 5th Hole - Steve Sell
Richard Mellish Insurance Services card draw - won by Rick Oliver


Friday 7/11/14 :- 9 Hole Comp :-
1st - Lyn Quay 21 pts on a c/b from Garry Nicolls 21 pts. Balls went down to 19 pts.

Wednesday 5/11/14 :- 18 Hole Stableford :- Pro's Comp -
1st - Craig Watson 48 pts, 2nd - Ben Lucas 42 pts, 3rd - John Barton 39 pts,
4th - Simon Oakes 39 pts, 5th - Steve Dewar 38 pts on a c/b.
Balls went down to 32 pts.
Jackpot Ball Draw - Not Won - Jackpots next week -

Tuesday 4/11/14 :- 18 Hole Stableford :- Melbourne Cup Sweepstakes -
1st - Sandra Holmes 36 pts, 2nd - Noela Hardman 36 pts.
Balls went down to 30 pts.

Sunday 2/11/14 :- Medley Stableford - South West Tractors Trophy -
1st - Craig Watson 41 pts, 2nd - Chris Keevil 37 pts. Balls went down to 34 pts.


Saturday 1/11/14 :- Harvey Norman Monthly Medal :- Stroke -
Medal Winners-
A Grade- Steve Sell 70, B Grade- Bob Carnley 69, C Grade- Sam Langford 65.
Elite Cup Scratch Winners -
A Grade- Rick Oliver 72, B Grade- Darryl Brown 85, C Grade- Sam Langford 85
John Hobson Refrigeration and Air Conditioning Putting Comp-
A- Jason Nolan 27, B- Ian Horley 28, C- Sam Langford 29 
Watson Toyota NTPs - 7th - Matt Williams, 17th - Geoff Hill
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 1st Hole - Mark Shipp
Richard Mellish Insurance Services card draw - Not Won -
Raffle Sponsored by - Ausure Insurance


Friday 31/10/14 :- 9 Hole Comp :-
1st - Col Miller 22 pts from Trish Miller 21 pts. Balls went down to 22 pts.

Wednesday 29/10/14:- 18 Hole Stableford :- Pro's Comp -
1st - Mark Flynn 41 pts, 2nd - Garry "Jack" Nicolls 40 pts, 3rd - Mark Shipp 40 pts,
4th - Simon Murray 40 pts, 5th - Jason Nolan 40 pts.
Balls went down to 33 pts. 
Jackpot Ball Draw - Not Won - Jackpots again next week -

Sunday 26/10/14 :- 2 Person Ambrose -
South West Slopes Credit Union & Barton Property Trophies :-

1st - Ian Tierney & Peter Greaves 61 
2nd - Steve Sell & Mark Crutcher 61
3rd - James French & Rick Oliver 62
4th - Phil Mitchell & Chris Fraser 62 1/2
5th - Tony Leadbitter & Paul Flynn 63 1/2
NTPs - 16th - Peta Glasheen, 17th - Curly Keevil 
Longest Drive - 14th - Penny Greaves, 14th - James French

Saturday 25/10/14 :- Medley 4 BBB Stableford & Single Stableford -
Col & Michele Blizzard Trophies :-
Medley 4BBB Stableford -
1st - Mark McCormick & Ian Tierney 49 pts 
2nd - Trish Miller & Col Miller 45 pts on a countback
Ladies Single Stableford - Kate Cooper 40 pts
 
Men Single Stableford - Mark Shipp 41 pts
Watson Toyota - Mens NTPs - 7th - James French, 17th - Wayne Hewson
Watson Toyota - Ladies NTPs - 7th - Trish Miller, 16th - Wendy Tuckerman
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 15th Hole - Geoff Walker  
Richard Mellish Insurance Services card draw - Won by Ian Horley & Pud Smithers -
Raffle Sponsored by - Young Golf Club


Friday 24/10/14 :- 9 Hole Comp :-
1st - Larraine Nicolls 24 pts from Nerida James 20 pts & Garry Nicolls 18  pts. Balls went down to 18 pts.

Wednesday 22/10/14 :- 18 Hole Stableford :- Pro's Comp -
1st - Simon Murray 39 pts, 2nd - Wal Bronar 38 pts, 3rd - Max Gilbert 38 pts,
4th - Jim Beath 37 pts, 5th - Larry Marks 36 pts on a c/b.
Balls went down to 31 pts on a c/b.
Jackpot Ball Draw - Not Won - Jackpots next week -

Sunday 19/10/14 :- 4 Person Open Ambrose - Army Cadets -
Handicap -
1st - Steve Sell, Shane Ferguson, Tim Langford & Kuyan Sell 54 3/8
2nd - Ian Page, Brad Page, Brian Page & Lynne Page 54 5/8
3rd - Ben Holmes, Chris Holmes, Sue Holmes & Brett Wurth 55 1/4
Scratch -
1st - Aaryn Murfitt, Brant Riley, Drew Morris & Ben McInerney 64
2nd - Peter Campbell, Simon Murray, Bob Brown & Garry "Jack" Nicolls 66
3rd - Chris Fraser, Col Miller, Chris Keevil & Robert "Curly" Keevil 66

NTPs - 7th- J Cummins, 13th - Aaryn Murfitt
16th - Craig Hall, 17th - Simon Murray, 
2nd Shot on 18th - Pat Brodbeck
Longest Drive - M - Brady LeStrange, L - Chris Keevil


Saturday 18/10/14 :- Harvey Norman Monthly Medal :- Stroke -
Medal Winners-
A Grade- Rick Oliver 68, B Grade- Jim Glasheen 69, C Grade- Greg Grounds 68.
Elite Cup Scratch Winners -
A Grade- Rick Oliver 70, B Grade- Jim Glasheen 83, C Grade- Greg Grounds 92
John Hobson Refrigeration and Air Conditioning Putting Comp-
A- Allan Moore 28, B- Friday Martens 27, C- Brian Page 30. 
Watson Toyota NTPs - 7th - Phil Mitchell, 17th - Steve Smith
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 4th Hole - Rick Oliver  
Richard Mellish Insurance Services card draw - Not Won -
Raffle Sponsored by - Brian Maroney Electrical 

Friday 17/10/14 :- 9 Hole Comp :-
1st - Bob Martin 26 pts from Maxine McCormack 21 pts, Larraine Nicolls 20 pts & Ron Flynn 20 pts. Balls went down to 19 pts.

Wednesday 15/10/14 :- 18 Hole Stableford :- Pro's Comp -
1st - Greg Grounds 39 pts, 2nd - John Powderly 38 pts, 3rd - Shaun Rolfe 38 pts,
4th - Michele Blizzard 38 pts, 5th - Greg Muller 36 pts.
Balls went down to 31 pts on a c/b.
Jackpot Ball Draw - Won by John Connell -

Sunday 12/10/14 :- Medley Stableford - Ball Sweepstake -
1st - Chris Fraser 37 pts, 2nd - Kim Watson 35 pts. Balls went down to 32 pts.


Saturday 11/10/14 :- Stableford - 
Ben Lucas & Amanda's Cake Art (Amanda Lucas) Trophies :- 
1st - David Hamblin 41 pts, 2nd - John Powderly 39 pts. 
Watson Toyota NTPs - 7th - Col Blizzard, 17th - Ben Dean 
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 5th Hole - Bill Oliver
Richard Mellish Insurance Services card draw - won by John Powderly
Special thanks to SWDLGA for allowing the men's comp to be held.

Friday 10/10/14 :- 9 Hole Comp :-
1st - Ron Flynn 19 pts from Kurt Lyzun 18 pts and Darren O'Brien 17 pts. 
Balls went down to 17 pts.

Wednesday 8/10/14 :- 18 Hole Stableford :- Pro's Comp -
1st - Peter Doherty 40 pts, 2nd - Wayne Hewson 40 pts, 3rd - Col Miller 39 pts,
4th - Craig Watson 39 pts, 5th - Brian Norman 39 pts.
Balls went down to 31 pts on a c/b.
Jackpot Ball Draw - Not Won - JACKPOTS AGAIN - 

Monday 6/10/14 :- 18 Hole Stableford :- Ball Sweepstakes -
1st - Kate Cooper 39 pts, 2nd - Chris Slater 37 pts,
3rd - Josh Platt 36 pts,
4th - Col Miller 35 pts on a c/b.
Balls went down to 31 pts on a c/b.

Saturday 4/10/14 :- Men's & Ladies Stableford -
Lyndsay Regan, Todd Shipton, Maurice Penson & Frank Lincoln Trophies :-
Men Overall Winner - Peter Doherty 44 pts.
Men Grade Winners -
A Grade - Phillip Oliver 38 pts, B Grade - David Hewson 40 pts,
C Grade - Darren O'Brien 38 pts
Ladies Overall Winner - 
Ladies Grade Winners - Suzanne Manning 40 pts
A Grade - Helen Spencer 36 pts, B Grade - Noela Hardman 33 pts,
C Grade - Sheila Traynor 36 pts

Watson Toyota Mens NTPs - 7th - Mark McCormick, 17th - Simon Oakes
Watson Toyota Ladies NTPs - 7th - Leanne Slater, 13th - Jan Broderick  
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie Hole - 15th - Jarrod Harding 
Richard Mellish Insurance Services card draw - Not Present

Friday 3/10/14 :- 9 Hole Comp :-
1st - Richard Metcalfe 24 pts from Col Miller 23 pts and David Robinson 23 pts. 
Balls went down to 18 pts on a c/b.

Wednesday 1/10/14 :- 18 Hole Stableford :- Pro's Comp -
1st - Brian Norman 40 pts, 2nd - Patrick FitzGerald 37 pts, 3rd - Frank Lincoln 37 pts, 4th - Peter Campbell 36 pts, 5th - Maurice Penson 36 pts c/b.
Balls went down to 31 pts on a c/b. Jackpot Ball Draw - Not Won

Sunday 28/9/14 :- Medley Stableford - Craig Watson Trophy -
1st - Simon Murray 38 pts, 2nd - Steve Dewar 36 pts. 
Balls went down to 33 pts on c/b.


Saturday 27/9/14 :- 4 BBB Stableford & Single Stableford -
Richard Apps & Appsolutely Earthmoving Trophies :-
4BBB Stableford -
1st - Ron Thompson & Garry McGrath 48 points
2nd - Max Gilbert & Greg Grounds 47 points
Single Events -
A Grade - 1st - Dave Taylor 41 pts, 2nd - Ian Broderick 38 pts
B Grade - 1st - Darryl Brown 40 pts, 2nd - David Hewson 38 pts
C Grade - 1st- Patrick FitzGerald 42 pts, 2nd - Daniel Patterson 39 pts 
Watson Toyota Mens NTPs - 7th - Alan Wilder, 17th - Mark McCormick  
Appsolutely Earthmoving Secret Birdie Hole - 17th - Ron Thompson
Richard Mellish Insurance Services card draw - Not Won

Friday 26/9/14 :- 9 Hole Comp :-
1st - John Barton 22 pts from Bob Martin & Mark Flynn 21 pts. 
Balls went down to 18 pts.

Wednesday 24/9/14 :- 18 Hole Stableford :- Pro's Comp -
1st - Terry Perrin 42 pts, 2nd - Alan Wilder 41 pts (4 under par),
3rd - Mark Flynn 40 pts,
4th - Adrian Hanrahan 40 pts, 5th - Steve Sell 39 pts c/b.
Balls went down to 33 pts on a c/b. Jackpot Ball Draw - Not Won

Sunday 21/9/14 :- Medley Stableford - Patrick FitzGerald Trophy -
1st - David Hewson 42 pts, from Ian Page 40 pts. Balls went down to 38 pts on c/b.


Saturday 20/9/14 :- Mixed 4 BBB Stableford & Single Stableford -
Honor Oliver Memorial Event - Oliver Family Trophies :-
Mixed 4BBB Stableford -
1st - Larraine Nicolls & Allan Moore 52 points
2nd - Jenelle Connelly & Geoff Connelly 49 points
Men's Single Stableford - 1st - Steve Sell 43 pts (66 scratch)
 
Ladies' Single Stableford - 1st - Michele Blizzard 42 pts
Special NTPs - 16th - Joy McCormick, 16th - Grant Harding

Watson Toyota Mens NTPs - 7th - Steve Sell, 17th - Errol Perkins  
Richard Mellish Insurance Services card draw - Won by Mark McCormick
Terry Bros Carpet Court Mystery Birdie Hole -  18th Hole - Won by Steve Sell

Friday 19/9/14 :- 9 Hole Comp :-
1st - Col Miller 23 pts from Chris Keevil 22 pts, Richard Metcalfe 22 pts & Ron Flynn 21 pts.  Balls went down to 20 pts.

Wednesday 17/9/14 :- 18 Hole Stableford :- Pro's Comp -
1st - Brian Norman 43 pts, 2nd - Peter L. Cusack 41 pts, 3rd - Peter Cusack 40 pts,
4th - David Grant 39 pts, 5th - Darryl Brown 36 pts on a c/b from Wayne Hewson.
Balls went down to 31 pts on a c/b. Jackpot Ball Draw - Not Won 

Sunday 14/9/14 :- Medley Stableford - Elevation Restaurant Trophy -
1st - Steve May 39 pts, 2nd - Ryan Terry 37 pts on a c/b from Peter Campbell.  
Balls went down to 36 pts.


Saturday 13/9/14 :- Power Play Stableford - 
Mark Flanders EyeQ Optometrists Trophies :- 

Power Play 1st -  Brett Scelly 56 pts, 2nd - Steve May 53 pts on a c/b from Tom Alldis
Regular Stableford 1st - Ian Page  43 pts(1under par), 2nd -  Col Miller 41pts on a c/b from Tom Alldis.
Watson Toyota NTPs - 7th - Steve Dewar, 17th - Matt Williams 
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 18th Hole - Joel Shields
Richard Mellish Insurance Services card draw - Not Won - Tom Alldis - Not Present.
Raffle Sponsored by - Young Golf Club 
Norman Crawford Matchplay draw-
James French Vs Tony Leadbitter
Todd Shipton Vs Jim Glasheen
Maurice Penson Vs Patrick FitzGerald
Mat McKnight Vs Andrew Miller
Players have two weeks to contact opponents & complete matches

Friday 12/9/14 :- 9 Hole Comp :-
1st - John Barton 24 pts from Ron Flynn 23 pts & Darren O'Brien 21 pts.  
Balls to 20 pts.

Wednesday 10/9/14 :- 18 Hole Stableford :- Pro's Comp -
1st - David Grant 40 pts, 2nd - Simon Murray 39 pts, 3rd - Wayne Hewson 38 pts,
4th -Michele Blizzard 38 pts, 5th - Col Miller 37 pts on a c/b.
Balls went down to 32 pts. Jackpot Ball Draw - Not Won 

Sunday 7/9/14 :- Medley Stableford - Chris Fraser Trophy -
1st - Trish Miller 43 pts, 2nd - Chris Fraser 33 pts.  
Balls went down to 32 pts on a countback.


Saturday 6/9/14 :- Harvey Norman Monthly Medal :- Stroke -
Medal Winners-
A Grade- Mat McKnight 68, B Grade- John Rolfe 66, C Grade- Shane Ferguson 65.
Elite Cup Scratch Winners -
A Grade- Mat McKnight 69, B Grade- John Rolfe 80, C Grade- Richard Apps 91
John Hobson Refrigeration and Air Conditioning Putting Comp-
A- Mat McKnight 25, B- Todd Shipton 27, C- Richard Apps 28. 
Watson Toyota NTPs - 7th - Patrick Fitzgerald, 17th - Ian Tierney
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 15th Hole - Steve Smith  
Richard Mellish Insurance Services card draw - Won by Col Miller -
Raffle Sponsored by - Milnes Country Style Meats  

Friday 5/9/14 :- 9 Hole Comp :-
1st - Col Miller 22 pts from Curly Keevil 21 pts, Pam Stolhand 21 pts & Wayne Hewson 21 pts. Balls to 19 pts on a c/b.

Wednesday 3/9/14 :- 18 Hole Stableford :- Pro's Comp -
1st - Steve May 41 pts, 2nd - George Gerrard 40 pts, 3rd - Mark Powderly 39 pts,
4th -Craig Watson 38 pts, 5th - Adrian Hanrahan 37 pts, 6th - Pud Smihers 37 pts.
Balls went down to 32 pts on a c/b. Jackpot Ball Draw - Not Won

Sunday 31/8/14 :- Medley Stableford - Ron & Mark Flynn Trophy -
1st - Rick Oliver 38 pts (even par round), 2nd - Dean Schofield 36 pts on a c/b from Robert Flynn 36 pts.  Balls went down to 35 pts.


Saturday 30/8/14 :- American Foursome - 
Wilders Bakery & Wally Wilder Trophies :- 

1st - Adrian Hanrahan & Allan Moore 64 3/8 (even par for last 14 holes scratch) 
2nd - David Hamblin & Craig Taylor 65 3/8  
Watson Toyota NTPs - 7th - John Rolfe, 17th - Col Miller 
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 10th - Mick Slater & Steve Smith
Richard Mellish Insurance Services card draw - Jim Glasheen & Mick Kentwell
Raffle Sponsored by - Young Country Car Wash

Friday 29/8/14 :- 9 Hole Comp :-
1st - Maurice Penson 22 pts from Curly Keevil 21 pts & John Barton 21 pts. 
Balls to 18 pts.

Wednesday 27/8/14 :- 18 Hole Stableford :- Pro's Comp -
1st - Peter Frecklington 39 pts, 2nd - Garry Nicolls 38 pts, 3rd - Carolyn Shaw 38 pts,
4th - Mark Flynn 38 pts, 5th - Maurice Penson 38 pts, 6th - Larraine Nicolls 36 pts.
Balls went down to 31 pts on a c/b. Jackpot Ball Draw - Not Won

Sunday 24/8/14 :- Medley Stableford - Chris & Curly Keevil Trophy -
1st - Wayne Hewson 40 pts, 2nd - David Grant 38 pts.  Balls went down to 35 pts on a countback.


Saturday 23/8/14 :- Stableford - Young Hills & Geoff Hill Trophies :- 
NRL Challenge Day

1st - Cameron Jones 40 pts, 2nd -  Darren O'Brien 38 pts, 3rd - Ian Tierney 36 pts 
Watson Toyota NTPs - 7th - Phillip Oliver, 17th -  Cameron Jones
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 6th Hole - No Winners
Richard Mellish Insurance Services card draw - Won by Steve Sell
Raffle Sponsored by - Brian Maroney Betta Electrical

Friday 22/8/14 :- 9 Hole Comp :-
1st - John Barton 26 pts, from Garry Nicolls 24 pts, Greg LeStrange 23 pts, and Andrew Miller, Larraine Nicolls & Maurice Penson all on 22 pts. Balls to 18 pts.


Wednesday 20/8/14 :- 18 Hole Stableford :- Pro's Comp -
1st - Jan Broderick 39 pts, 2nd - Alan Wilder 39 pts, 3rd - Liz Harding 38 pts,
4th - Dean Schofield 38 pts, 5th - Libby Plumley 38 pts, 6th - Chris Fraser 38 pts,
7th - Graham Bell (Clover Leigh) 37 pts.
Balls went down to 31 pts on a c/b. Jackpot Ball Draw - Not Won

Sunday 17/8/14 :- Medley Stableford - Club & Pro Shop Trophy -
1st - Cameron Elsley 35 pts from Aaryn Murfitt 32 pts.  Balls went down to 35 pts

Saturday 16/8/14 :- 4 Ball Multiplier Stableford :- 
Chad Challen & Damian Collins Trophies :-

4 Ball - 1st - Brady LeStrange & Mark Goodlock 89 pts
4 Ball - 2nd -  Greg LeStrange & Brady LeStrange 84 pts
Nearest the pin 11th hole 2nd shot - Mat McKnight 
Watson Toyota - NTPs - 7th - Cameron Jones, 17th - John Rolfe
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 1st - Ian Broderick (Eagle)
Richard Mellish Insurance Services card draw - Won by John Powderly & Peter Cusack

Raffle Sponsored by - Ausure. Next Week's Raffle - Young Eyes

Friday 15/8/14 :- 9 Hole Comp :-
1st - Chris Keevil 23 pts from Curly Keevil 19 pts. Balls went down to 15 pts on a c/b.


Wednesday 13/8/14 :- 18 Hole Stableford :- Pro's Comp -
1st - Peter Cusack 38 pts, 2nd - Paul Flynn 37 pts, 3rd - Dean Schofield 36 pts,
4th - Larry Marks 35 pts, 5th - Trish Miller 35 pts on an eight way countback.
Balls went down to 30 pts. Jackpot Ball Draw - Not Won


Sunday 10/8/14 :- HOLDEN SCRAMBLE :- 
Harden Geelan Holden - Young, Holden & Callaway Trophies -
1st - Ian Page, Ian Broderick, Craig Chapman (Yass) & Steve Dewar 55 1/8
2nd - Adam Tanner, Steve Connelly, Dean Schofield & Mat Simmons 55 1/4
3rd - Jim Glasheen, Robert Flynn, Bob Carnley & Darren O'Brien 56 1/4
Longest Drive 8th Hole - Mat McKnight

Saturday 9/8/14 :- Stableford - Sportspower Young Trophies :- 
1st - James French 43 pts (3 under par off the stick), 
2nd - Peter Doherty 41 pts, 3rd -  Darryl Brown 37 pts 
Watson Toyota NTPs - 7th - Grant Harding, 17th - David Hamblin 
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 13th Hole - Ian Broderick
Richard Mellish Insurance Services card draw - Ian Broderick
Raffle Sponsored by - Brian Maroney & Betta Electrical

Friday 8/8/14 :- 9 Hole Comp :-
1st - Richard Metcalfe 22 pts from Dave Robinson 19 pts. Balls went down to 19 pts.


Wednesday 6/8/14 :- 18 Hole Stableford :- Pro's Comp -
1st - Pud Smithers 39 pts, 2nd - Alan "Wally" Wilder 39 pts, 3rd - John Barton 39 pts,
4th - Wal Bronar 38 pts, 5th - Steve Sell 38 pts, 6th - Max Gilbert 38 pts.
Balls went down to 31 pts on a c/b. Jackpot Ball Draw - Not Won

Sunday 3/8/14 :- Medley Stableford - Greg Murfitt Smash Repairs Trophy -
1st - Peter "Zorba" Campbell 37 pts, from Garry "Jack" Nicolls 35 pts.  Balls went down to 32 pts


Saturday 2/8/14 :- Harvey Norman Monthly Medal :- Stroke -
Medal Winners-
A Grade- Chris Slater 68, B Grade- Max Gilbert 69, C Grade- Robert Norton 68.
Elite Cup Scratch Winners -
A Grade- Alan Wilder 72, B Grade- Max Gilbert 84, C Grade- Brady LeStrange 88
John Hobson Refrigeration and Air Conditioning Putting Comp-
A- Steve May 26, B- Pud Smithers 27, C- Mick Slater 31. 
Watson Toyota NTPs - 7th - Dean Schofield, 17th - Paul Blizzard 
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 18th Hole - Not Won  
Richard Mellish Insurance Services card draw - Not Present - Not Won
Raffle Sponsored by - Patterson Bros Funeral Directors 

Friday 1/8/14 :- 9 Hole Comp :-
1st - John Powderly 20 pts from Wayne Hewson 19 pts & Darren O'Brien 18 pts. 
Balls went down to 18 pts.


Wednesday 30/7/14 :- 18 Hole Stableford :- Pro's Comp -
1st - Wal Bronar 36 pts, 2nd - Nigel Oxford 36 pts, 3rd - George Gerrard 36 pts,
4th - Brian Norman 35 pts, 5th - Frank Lincoln 35 pts.
Balls went down to 31 pts. Jackpot Ball Draw - Won
 by Nigel Oxford -

Sunday 27/7/14 :- Medley Stableford - Alexanders Restaurant Trophy -
1st - Rick Oliver 36 pts, from Aaryn Murfitt 35 pts & Steve May 35 pts. Balls went down to 34 pts

Saturday 26/7/14 :- Par :- 
Schoies Plumbing & Dean Schofield Trophies :-

1st - Steve May +4, 2nd - Ian Tierney +2, 3rd - Allan Moore +1 on a c/b. 
NTPs - 7th - Ron Thompson, 13th - Chris Slater
NTPs - 16th - Steve Sell, 17th - Ian Page
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 15th Hole - Won by Mark Flanders -
Richard Mellish Insurance Services card draw- Not Won  -Must be here.
Raffle Sponsored by - Caltex Service Station 

Friday 25/7/14 :- 9 Hole Comp :-
1st - Andrew Miller with 17 pts from Col Miller. Balls went down to 17 pts.


Wednesday 23/7/14 :- 18 Hole Stableford :- Pro's Comp -
1st - Peter Delahunty 41 pts, 2nd - Steve Dewar 39 pts, 3rd - Tony Leadbitter 38 pts,
4th - Steve May 37 pts, 5th - Mark Crutcher 37 pts.
Balls went down to 29 pts on a c/b. Jackpot Ball Draw - Won
 by John Powderly -

Tuesday 22/7/14 :- Veterans Comp 9 Holes :-
1st - Lyn Quay 14 pts.


Sunday 20/7/14 :- 18 Holes SWDGA Mixed Foursome Championships :-
SWDGA & Young Golf Club Trophies
Scratch Winners - James French & Christabel Stolhand 78
Scratch Runners Up - Keith Dehnert & Helen Pearce (Tumut) 83
Handicap Winners - Nick Major & Penny Greaves 72 on a c/b
Medley Stableford Ball Sweepstakes -
1st - Paul "China" Holmes 36 pts, 2nd - Chris Fraser 34 pts, 3rd - Larry Marks 34 pts

Saturday 19/7/14 :- Stroke - Darryl Brown & Dave Taylor Trophies :-
3rd & Final Round Connelly's Office National Cock-o-Walk Point Score
Final winners Connelly's Office National Cock-o-Walk
1st - Peter Campbell (58), 2nd - Ian Page (42), 3rd - Brad Robinson (36)
 
Saturday Event - 1st - Josh Platt 65, 2nd - Bob Carnley 66, 3rd - Peter Campbell 68
Watson Toyota NTPs - 7th - Ian Page, 17th - Shaun Rolfe 
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 7th Hole - No Winners
Richard Mellish Insurance Services card draw - Peter Cusack
Raffle Sponsored by - Appsolutely Earthmoving & Young Eyes 


Sunday 13/7/14 :- 18 Holes Mens Foursome Championships :-
Bruce's Mensland & Darren O'Brien Trophies
Scratch Winners - Bill Oliver & Ian Page 75
from Steve Sell & Ian Broderick 78
Handicap Winners - Col Miller & Steve Dewar 70
from Shaun Rolfe & Cameron Jones 70

Saturday 12/7/14 :- Stableford - Peter Greaves & Brian Norman Trophies :- 
2nd Round Connelly's Office National Cock-o-Walk Point Score

1st - Brad Robinson 38 pts, 2nd - Peter Campbell 38 pts, 3rd - Steve May 36 pts 
Watson Toyota NTPs - 7th - James French, 17th - Ian Page 
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 10th Hole - No Winners
Richard Mellish Insurance Services card draw - Ian Page
Raffle Sponsored by - Not Held 

Friday 11/7/14 :- 9 Hole Comp :-
1st - John Barton 22 pts from Neville Alchin 19 pts & Peter Doherty 18 pts. Balls went down to 17 pts on a c/b.


Wednesday 9/7/14 :- 18 Hole Stableford :- Pro's Comp -
1st - Robert Norton 41 pts, 2nd - Wal Bronar 37 pts, 3rd - Ron Flynn 35 pts,
4th - Adrian Hanrahan 35 pts, 5th - Dave Robinson 34 pts on a c/b.
Balls went down to 28 pts on a c/b. Jackpot Ball Draw - Not Won
  -

Tuesday 8/7/14 :- Veterans Comp 9 Holes :-
1st - David Grant 15 pts from Trish Miller 12 pts.


Sunday 6/7/14 :-  Young Cricket Association Trophies :- Open Ambrose -
1st - Steve Sell, Tim Langford & Shane Ferguson 56
2nd - Greg LeStrange, Brady LeStrange & Mark Goodlock 56 5/6
Longest Drive - 18th - Lloyd Kimber
NTPs - 7th - Cameron Jones


Saturday 5/7/14 :- Harvey Norman Monthly Medal :- Stroke -
1st Round Connelly's Office National Cock-o-Walk Point Score

Medal Winners-
A Grade- Ian Page 69, B Grade- Kim Watson 68, C Grade- Peter Doherty 71.
Elite Cup Scratch Winners -
A Grade- Geoff Walker 72, B Grade- Kim Watson 82, C Grade- Peter Doherty 91
John Hobson Refrigeration and Air Conditioning Putting Comp-
A- Peter Delahunty 26, B- Kim Watson 28, C- Jim Delahunty 31. 
Watson Toyota NTPs - 7th - Mat McKnight, 17th - John Hobson 
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 13th Hole - None  
Richard Mellish Insurance Services card draw - Not Won
Raffle Sponsored by - Ausure Insurance

Friday 4/7/14 :- 9 Hole Comp :-
1st - Wayne Hewson 21 pts from John Powderly, Bob Martin & Peter Doherty all with 20 pts. Balls went down to 17 pts on a c/b.


Wednesday 2/7/14 :- 18 Hole Stableford :- Pro's Comp -
1st - Todd Shipton 38 pts, 2nd - Peter Cusack 37 pts, 3rd - Ian Tierney 37 pts,
4th - Darryl Brown 37 pts, 5th - Ian Page 36 pts on a c/b from Barry Martens.
Balls went down to 29 pts. Jackpot Ball Draw - Won
by Adrian Hanrahan -