pic

Results 2015 Jul - Dec


Wednesday 30/12/15 : - Medley Stableford - Pro's Comp -
1st - Darren O'Brien 42 pts, 2nd - Peter "Zorba" Campbell 39 pts,
3rd - Allan "Reggie" Moore 39 pts, 4th - Rick Oliver 39 pts,
5th - Chris "Smoky" Fraser 38 pts, 6th - Steve Sell 37 pts, 7th - Geoff Walker 37 pts. 
Balls went down to 31 pts on a c/b.  Ball draw was not won.

Monday 28/12/15 : - Medley Stableford - Ball Sweepstakes -
1st -  Nick Bush 40 pts, 2nd - Ian Page 38 pts, 3rd - Marie Inwood 37 pts,
4th - Alan "Wally" Wilder 36 pts, 5th - Peter "Zorba" Campbell 36 pts. 
Balls went down to 30 pts on a c/b.


Sunday 27/12/15 : - Stableford - Geoff Walker Trophies -
1st - Russell Lemon (New Brighton) 44 pts, 2nd - Steve Sell 41 pts (2 under par)
on a c/b from Peter Terry 41 pts. Balls went down to 35 pts on a c/b.
Congratulations to Bill Oliver - Hole in One on 13th Hole -


Saturday 26/12/15 : - Stableford - Geoff Walker Trophies -

Washed Out - NO PLAY

Wednesday 23/12/15 : - Medley Stableford - Pro's Comp -
1st - Darren O'Brien 40 pts, 2nd - Joel Shields 40 pts (3 under par),
3rd - Craig Watson 40 pts, 4th - Phil Long (Shelly Beach) 40 pts,
5th - Gail Hanigan 39 pts, 6th - Simon Oakes 38 pts on a c/b. 
Balls went down to 32 pts on a c/b.  Ball draw was not won & will jackpot.

Sunday 20/12/15 : - Medley Stableford - Ball Sweepstakes -
1st - Steve Sell 34 pts, 2nd - Ian Broderick 32 pts, 3rd - Penny Greaves 32 pts.

Balls went down to 28 pts on a c/b.


Saturday 19/12/15 : - Stableford - Kids Kollection & Mat Dreverman Trophies -
1st - Jim Brewster 44 pts, 2nd - Stuie Norton 40 pts, 3rd -  Bill Oliver 40 pts (2 under). 
Watson Toyota NTPs - 7th - Rick Baldwin,  17th - Ian Tierney
Keith Simmons Engineering NTPs -
3rd - (A) Peter Campbell, 9th - (B) Ron Thompson, 15th - (C) Michael Slater
Terry Brothers Carpet Court Secret Birdie - 17th Hole - Ron Thompson -
Ian Page Bricklaying Card Draw - Won by Pud Smithers -
Raffle Sponsored by - Young Golf Club

Friday 18/12/15 : - 9 Hole Comp -
1st - Josh Platt 24 pts from John Connell 20 pts & Wayne Hewson 20 pts.
Balls went down to 19 pts.


Wednesday 16/12/15 : - Medley Stableford - Pro's Comp -
1st - Shaun Rolfe 42 pts, 2nd - Brad Rose 39 pts, 3rd - Grant Harding 39 pts,
4th - Wal Bronar 39 pts, 5th - Jan Broderick 38 pts,
6th - Greg Grounds 38 pts, 7th - Joel Shields 38 pts. 
Balls went down to 31 pts on a c/b.  Ball draw was won by John Jones.

Sunday 13/12/15 : - Medley Stableford - Ball Sweepstakes -
1st - Ross Manskie 41 pts, 2nd - Michele Blizzard 40 pts,
3rd - Konah Miller 39 pts, 4th - Jarrod Harding 37 pts on a c/b
.
Balls went down to 32 pts.


Saturday 12/12/15
:-  4BBB Stableford :- Christmas Hampers -
Milnes Country Style Meats & Aaryn Murfitt Trophies:-
Played from ladies tees, pars and indexes.

Men 4BBB Stableford - Ladies tees, slope rating, par & indexes
1st - Ian Tierney & John Jones 52 pts. 
2nd - Greg Grounds & Pud Smithers 50 pts on a countback from
Bob Brown & Peter Eldridge 50 pts.

Watson Toyota NTPs -
7th - Lloyd Kimber, 17th - Steve Smith
Keith Simmons Engineering NTPs -
3rd - Ian Broderick, 9th - Jim Glasheen, 15th
 - Peter Cusack
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 2nd Hole - Kel Brodbeck
Ian Page Bricklaying Card Draw - Not Won -
Raffle Sponsored by - Young Golf Club

Friday 11/12/15 : - 9 Hole Comp -
1st - Chris Keevil 21 pts on a c/b from Ron Flynn 21 pts. Balls went down to 21 pts.


Wednesday 9/12/15 : - Medley Stableford - Pro's Comp -
1st - Grant Harding 42 pts, 2nd - Noela Hardman 41 pts, 3rd - Liz Harding 40 pts,
4th - Col Blizzard 40 pts, 5th - Ian Page 38 pts, 6th - Adrian Hanrahan 37 pts c/b.
Balls went down to 31 pts on a c/b.  Ball draw was won by Ian Broderick.


Sunday 6/12/15 : - Open 2 Person Ambrose - Cherry Festival Cup -
Sponsored by Allied Grain Systems -
1st - Alan "Wally" Wilder & Sharon Wilder 60
2nd - Simon "Stuie" Murray & Peter "Zorba" Campbell 61
3rd- Cheryl Minehan & Ben Holmes 63 1/4
4th - Phillip "Darkie" Oliver & Rick Oliver 63 1/4
5th - Shelbie Inwood & Gus Stinson 64
Nearest to the Pin - Alan Wilder
Longest Drives -
Ladies - Cheryl Minehan, Mens - Rick Oliver


Saturday 5/12/15 :-  Stroke :-  - Monthly Medal :-
Harvey Norman Young Superstore & Keith Simmons Engineering
8TH ROUND OF ECLECTIC COMP
SPONSORED BY ALAN WILDER & DAVE TAYLOR

Medal Winners-
A Grade- Rick Oliver 69, B Grade- Pud Smithers 69, C Grade- Robert Bush 70.
Elite Cup Scratch Winners -
A Grade- Rick Oliver 70, B Grade- John Connell 84, C Grade- Craig Watson 96.
Elegant Timber Shutters & Blinds Putting Comp-
A Grade- Jarrod Harding 24, B Grade- Friday Martens 26, C Grade- Robert Bush 31.
Watson Toyota NTPs -
7th - Jim Glasheen, 17th - Mark Crutcher
Keith Simmons Engineering NTPs -
3rd - Bill Oliver, 9th - Col Blizzard, 2nd
- Not Won
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 16th Hole - Not Won
Ian Page Bricklaying card draw - Won by John Connell -


Friday 4/12/15 : - 9 Hole Comp -
1st - Chris Keevil 19 pts from Pam Stolhand 19 pts. Balls went down to 18 pts.


Wednesday 2/12/15 : - Medley Stableford - Pro's Comp -
1st - Neville Alchin 42 pts, 2nd - Grant Harding 40 pts, 3rd - Wally Bronar 39 pts,
4th - John Jones 39 pts, 5th - John Connell 37 pts, 6th - Marie Inwood 37 pts,
7th - Pud Smithers 37 pts.  Balls went down to 31 pts.  Ball draw was not won.


Sunday 29/11/15 : - Medley Stableford - Ball Sweepstakes -
1st - Gavin Marshall 38 pts, 2nd - Rick Oliver 38 pts. Balls went down to 34 pts.

Saturday 28/11/15 : - Stroke - Men's & Ladies
Cherry Festival Classic -
Sponsored by CGU Insurance and Richard Mellish Insurance Services
Mens - A Grade

Handicap
1st - Aaryn Murfitt 66, 2nd - Dave Taylor 71, 3rd - Steve May 71
Scratch - Steve Sell 72
Mens - B Grade Handicap
1st - Pud Smithers 67, 2nd - Barry Martens 70, 3rd - John Connell 70
Scratch - Ken Alexander 82
Mens - C Grade Handicap
1st - Robert Norton 74, 2nd - Lloyd Foley 81, 3rd - Bailey Scott-Miller 81
Scratch - Craig Watson 102
Straightest Drive - Darryl Brown

 

Ladies - A Grade Handicap
1st - Lorraine Regan 73, 2nd - Pam Stolhand 74, 3rd - Wendy Tuckerman 75
Scratch - Helen Spencer 86
Ladies - B Grade Handicap
1st - Joan Coddington 77, 2nd - Sandra Holmes 77, 3rd - Libby Plumley 78
Scratch - Jan Broderick 98
Ladies - C Grade Handicap
1st - Tilla Davis 75, 2nd - Penny Greaves 76, 3rd - Carolyn Shaw 76
Scratch - Jenelle Connelly 109
Straightest Drive - Debbie Slater
Watson Toyota NTPs 7th - Peter Doherty, 17th - Ian Broderick
Keith Simmons Engineering NTPs-
3rd - Andrew Miller, 9th - Pud Smithers, 15th - Not Won
Meat Raffle sponsored by Ausure

Friday 27/11/15 : - 9 Hole Comp -
1st - Pam Stolhand 21 pts from Mark Flynn 19 pts. Balls went down to 17 pts.

Wednesday 25/11/15 : - Medley Stableford - Pro's Comp -
1st - John Connell 41 pts, 2nd - Peter Doherty 40 pts, 
3rd - Steve Dewar 39 pts, 4th - Ron Flynn 39 pts,
5th - Alan "Wally" Wilder 39 pts (1 under par), 6th - Lorraine Regan 38 pts.
Balls went down to 31 pts.  Ball draw was not won.

Final of the Norman Crawford played today
Pud Smithers defeated Allan Moore 1 up.

Sunday 22/11/15 :- 27 Holes Mixed Foursomes Championships - 
Sponsors - Slater Brothers, Mick & Leanne Slater and Bill & Mary Kearney

Scratch -
1st - James French & Christabel French 114
2nd - Ian Page & Helen Spencer 121
Handicap -
1st - Chris Slater & Debbie Slater 104 3/4
2nd - Geoff Walker & Ros Anderson 105 1/2
Balls went down to 109 1/2
Ball sweepstakes stableford -
1st - Cameron Jones 34 pts, 2nd - Larry Marks 34 pts.


Saturday 21/11/15 :-  2 Man/Lady/Person Ambrose :- 
Jerry Stolhand Memorial Day -
Mineral Makeup, Bush Beautique, The Stolhand Girls, The French Boys, and the Honeman Boys Trophies :-

Grand Champions - 
Matt McKnight & Dean Schofield 601/4
Men's Event -
Matt McKnight & Dean Schofield 60 1/4
2nd - Aaryn Murfitt & Jim Glasheen 60 1/2
Ladies' Event -
Pam Stolhand  & Christabel French 64 3/4 (declined trophy)
1st - Sharon Wilder & Penny Greaves 73 1/2
2nd - Joan Coddington & Helen Smith 75 3/4
Mixed Event -
James French & Sam Stolhand 62 1/4 (declined trophy)
1st - Steve May & Maureen Perkins 63
2nd - Allan Moore & Liz Harding 65
Best Mixed Visitors Team -
1st - Keith Dehnert & Steve Harris (Tumut) 64 1/2
Ladies' NTP - 7th - Larraine Nicolls, 16th - Sam Stolhand, 17th - Not Won
Mens' NTP - 7th - Allan Moore, 16th - Ian Broderick, 17th - Allan Moore
Longest Drives - Ladies 18th - Liz Harding, Men 18th - Aaryn Murfitt

Wednesday 18/11/15 :- Medley Stableford - Pro's Comp -
1st - Gavin Marshall 42 pts, 2nd - Shaun Rolfe 37 pts, 3rd - Geoff Walker 36 pts,
4th - Darryl Brown 35 pts, 5th - Bernard Powderly (Yowani) 34 pts on a c/b.
Balls went down to 29 pts on a c/b.  Ball draw won by Geoff Walker.

Young Cherry Festival Veterans Week of Golf 2015

Monday  - 16th November
MENS  Fourball   
First:   David Grant   &  Col Blizzard (46 Pts.) Young
Second :  Ian Gresham (Forster/Tuncurry ) & Jim Barnett ( Beverley Park ) 46
LADIES   Fourball     
First:  Maureen Perkins (Young) & Linda Perkins (Howlong) 42 Pts.
Second : Yvonne Kaluski (Nelson Bay) & Noela Hardman (Young) 42 Pts.
Best Visitor : Helen Lowe (Camden) & Beverley Masters(Morrisett) (37 Pts)
Tuesday Men  - 17th November
Div.  One    
First:  Gary Wheeler ( Port Kembla) 37 Pts.
Second: Ron Armstrong ( Cabramatta) 36 Pts. 
Div. Two     
First: Sam Catanzariti (Shelley Beach)  35 Pts.
Second : Bob McDougall ( Pacific Dunes) 35 Pts
Div. Three   
First: David Grant (Young) 37 Pts.
Second : Errol Perkins (Young) 36 Pts.
Best Visitor: John Corr (Port Kembla) 33 Pts.
Tuesday Ladies -  17th November
D
iv. One   
First: Jan Broderick (Young) 34 Pts.
Second: Pam Stolhand ( Young) 32 Pts.  
Best Visitor: Beverley Masters (Morrisett) 31 Pts.
Div. Two      
First: Noela Hardman (Young) 33 Pts.
Second : Lyn Naylor (Richmond) 30 Pts.
Div. Three   
First: Libby Plumley (Young) 30 Pts.
Second: Diane Smith (Vincentia) 29 Pts.
Thursday  Men - 19th November
Div. One    
First: Ian Horley (Gympie) 35 Pts.
Second: Col Blizzard (Young) 35 Pts.
Div. Two    
First: Mick Kalusek (Grange) 34 Pts.
Second: Alan Neems (Sussex Inlet) 34 Pts.
Div.Three        
First: Greg Jennings (Nowra) 34 Pts.
S
econd:  Malcolm Frame (MacArthur) 33 Pts.
Thursday Ladies - 19th November
Div. One
     
First: Lee Daley ( Yamba)34 Pts.
Second: Chris Keevil ( Young) 33 Pts. 
D
iv. Two     
First: Trish Miller (Young) 35 Pts.
Second : Jenny Smith (Campbelltown) 33 Pts.
Div. Three  
First : Julie Edwards (Glenmore Heritage) 27 Pts.
Second: Diane Smith (Vincentia) 27 Pts.
THURSDAY - NSW VGA Trophy Winners (best overall score/no grades)    
Men -
First: Albert Smart (Camden) 36 Pts.
Second:  Paul Holmes (Young) 36 Pts.
La
dies -    
First:  Ros Anderson (Young) 36 Pts.
Second:  Lorraine Regan (Young) 35 Pts.
Tue/Thurs 36 holes     
Men  Div. One 
First: Bernard Powderly (Yowani/ACT) 73 Pts.
        
Second: Noel Beattie (Camden) 69 Pts.
Men Div. Two 
First:  Paul  Holmes (Young) 72 Pts.
Second:  Albert Smart (Camden) 69 Pts.
Men Div. Three  
First:  Charlie Gordon (Grange) 66 Pts.
Second :  Kerry Lowe (Camden) 63 Pts.
Ladies Div. One 
Ros Anderson (Young) 66 Pts.
Second: Kate Cooper (Young) 64 Pts.
Best Visitor: Lee Daley (Yamba) 61 Pts.
Ladies Div. Two    
First: Lorraine Regan (Young) 66
Second : Betty Stanton (Young) 65 Pts.
Best Visitor: Jenny Smith (Campbelltown) 58 Pts.
Ladies Div. Three   
First:  Tilla Davis (Young) 62 Pts.
Second: Pammie McCloy (Young) ) 56 Pts.
Best Visitor: Cheryl Galwey (Beverley Park) 55 Pts.
F
riday  Medley Fourball - 20th November
F
irst:    Dennis Davis and Gloria Davis  (Nowra) 46 Pts.
Second :   Allan O’Keefe (Kiama) and David Williams (Shell Cove) 43 Pts.
Third :  Fred Batty (Grange) and Tilla Davis (Young) 42 Pts.
Fourth: Col Darley (Nowra) and Harold Percival (Wentworth/Orange) 42 Pts 
Fifth :  Bob Webster (Camden) and Jenny Smith (Campbelltown) 41 Pts.
Nearest the Pin Winners for the week were -
Alan Hawkins (Nelson Bay) Hole in One/7th Hole/Friday CONGRATULATIONS.
Shirley Roberts(Young), Jeanette Bale (St Georges Basin), Bob Rogers (Callala), Ron Martyn (Vincentia), Col Blizzard (Young), Adrian Hanrahan x2 (Young), Charles Gordon (Grange), Kate Cooper (Young), Annette Leck (Richmond), Daphne Bailey (Vincentia), Albert Smart (Camden), Yvonne Kaluski (Nelson Bay), Noela Hardman (Young), Jan Coyle (Vincentia), Robert Keevil (Young), Lee Daley(YambA) & Sue Hunter (Nowra).

This years event attracted a record number of players:
239 Players
8
34 rounds were  played during the week.
223 attended the Presentation Dinner on the Friday night.

The Young Cherry Festival Veterans Week of Golf for 2016 will commence on Sunday the 13th November with a  ‘meet and greet/wine and cheese ‘  function on the 13th with play to start on Monday 14th November 2016.

Details and entry form available soon on www.younggolfclub.com.au or phone the Tournament Director Bill Kearney on 02 63825555.

Sunday 15/11/15 : - Medley Stableford - 
Aaron Moloney & Bob Carnley Trophies -
1st - Jim Glasheen 37 pts, 2nd - Geoff Walker 36 pts on a c/b.
Balls went down to 35 pts.

Saturday 14/11/15 :- 4BBB & Single Stableford :- 
Matt McKnight & Shaun Rolfe Trophies:-

4BBB Stableford -
1st - Keith Duran & Shaun Rolfe 50 pts.
2nd - Jordan Osmond & Ian Wells 46 pts, on a c/b from 
Cameron Elsley & Aaryn Murfitt 46 pts.        
4BBB Scratch - Geoff Walker & Alan Wilder 37 points on a c/b from
Peter Campbell & Phillip Oliver as well as Mark Crutcher & Ian Page. 
Men Single Stableford - 1st - Cameron Elsley 40 pts.
Watson Toyaota NTPs - 7th - Cameron Elsley, 17th - Simon Snedden,
Keith Simmons Engineering NTPs -
3rd - Craig Taylor, 9th - Cameron Elsley, 15
th - Not Won
Bonus NTPs - 13th - Jarrod Harding, 16th - Jordan Osmond, 18th - Phillip Oliver.
Long Drive - 8th - Mark Crutcher, Straight Drive - 14th - Rick Oliver (on the line)
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - Hole - Not Won.
Ian Page Bricklaying card draw - Not Won - 

Raffle Sponsored by - Young Golf Club


Friday 13/11/15 : - 9 Hole Comp -
1st - Tony Leadbitter 24 pts from Pam Stolhand 19 pts. Balls went down to 19 pts.

Wednesday 11/11/15 : - Medley Stableford - Pro's Comp -
1st - David Grant 41 pts, 2nd - Sandra Holmes 39 pts,
3rd - Wayne Hewson 39 pts, 4th - John Powderly 37 pts, 5th - Ron Flynn 36 pts,
6th - Wal Bronar 36 pts, 7th - Maurice Penson 36 pts.
Balls went down to 30 pts on a c/b.  Ball draw won by Brandt Riley.

Sunday 8/11/15 : - Medley Stableford - Young Golf Club Trophies -
1st - Wayne "Sid" Honeman 35 pts from Shaun Rolfe 33 pts, Chris Keevil 33 pts and Gavin Marshall 33 pts. Balls went down to 33 pts on a c/b.

Saturday 7/11/15 :-  Stroke :-  - Monthly Medal :-
Harvey Norman Young Superstore & Keith Simmons Engineering
7TH ROUND OF ECLECTIC COMP
SPONSORED BY ALAN WILDER & DAVE TAYLOR

Medal Winners-
A Grade- Mark Crutcher 66, B Grade- Keith Duran 64, C Grade- Robert Norton 70.
Bonus prize each grade of 2015 Golf Guide Book. 
The definitive directory of Australia's finest golf courses and green fee deals

Elite Cup Scratch Winners -
A Grade- Mark Crutcher 70, B Grade- Keith Duran 81, C Grade- Michael Slater 91.
Elegant Timber Shutters & Blinds Putting Comp-
A Grade- Lloyd Kimber 25, B Grade- Steve Dewar 24, C Grade- Peter Doherty 27.
Watson Toyota NTPs -
7th - John Rolfe, 17th - Daniel Greaves
Keith Simmons Engineering NTPs -
3rd - Steve May, 9th - Steve Dewar, 15
th - Not Won
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 9th Hole - Phillip Oliver
Ian Page Bricklaying card draw - Not Won -

Meat Raffle sponsored by Young Golf Club
Norman Crawford round two draw -
Steve Dewar V Allan Moore,  Steve Sell V Pud Smithers
 

Friday 6/11/15 : - 9 Hole Comp -
1st - Wayne Hewson 23 pts from Pam Stolhand 21 pts, Penny Greaves 19 pts and
Darren O'Brien 19 pts. Balls went down to 18 pts on a countback.

Wednesday 4/11/15 : - Medley Stableford - Pro's Comp -
1st - Jim Beath 40 pts, 2nd - Steve May 38 pts, 3rd - John Jones 38 pts,
4th - John Powderly 37 pts, 5th - Simon Murray 36 pts on a c/b.
Balls went down to 33 pts on a c/b.  Ball draw was not won.

Tuesday 3/11/15 : - Medley Stableford - Ball Sweepstakes -
Melbourne Cup Day -

1st - Brian Page 40 pts, 2nd - Wayne Hewson 37 pts.
Balls went down to 32 pts. 

Sunday 1/11/15 : - Medley Stableford - Simon Oakes Trophies -
1st - Alan "Wally" Wilder 36 pts on a c/b from Lyndsay Regan 36 pts.
Balls went down to 35 pts on a c/b.

Saturday 31/10/15 :-  Individual Stableford :-
Steve Smith & Craig Taylor Trophies -
18 hole  completed players 
1st - Rob Rainey 40 points, 2nd - Col Blizzard 38 points on a c/b.
9 hole completed players
1st - Jordon Osmond 21 pts, 2nd Allan Moore 18 pts.
Watson Toyota NTPs -
7th - Rick Oliver, 17th - Steve May
Keith Simmons Engineering NTPs -
3rd - Peter Campbell, 9th - Not Won, 15
th - Not Won
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - Not Held -
Ian Page Bricklaying card draw - Not Held  -

Meat Raffle sponsored by Young Golf Club

Friday 30/10/15 : - 9 Hole Comp -
1st - John Connell 20 pts on a countback from Lyn Quay 20 pts and Liz Harding 20 pts. Balls went down to 17 pts on a countback.

Wednesday 28/10/15 : - Medley Stableford - Pro's Comp -
1st - Brad Rose 41 pts, 2nd - Larry Marks 38 pts, 3rd - Ben Dean 38 pts,
4th - Wayne Hewson 37 pts, 5th - Col Blizzard 36 pts on a c/b.
Balls went down to 32 pts on a c/b.  Ball draw was not won.

Sunday 25/10/15 : - Medley Stableford - Lloyd Kimber Trophies -
1st - Jarrod Harding 45 pts (3 under par scratch), 2nd - Cameron Jones 39 pts.
Balls went down to 36 pts.

Saturday 24/10/15 :-  4 BBB Stableford  & Individual Stableford :-
Col & Michele Blizzard Trophies -
4 Ball Best Ball Stableford - 
1st - Peter  "Zorba" Campbell & "Big" Garry Nicolls 46 points.
2nd - Lorraine Regan & Hazel Taylor 46 points
Individual Stableford -
Mens - Allan Moore 39 pts, Ladies - Leesa Langfield 39 pts.
Watson Toyota NTPs -
7th - Aaryn Murfitt, 17th - Steve Sell
Keith Simmons Engineering NTPs -
3rd - Andrew Miller, 9th - Bill Kearney, 15
th - Not Won
Ladies 7th - Noela Hardman, 1th - Liz Harding
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 1st Hole - Darryl Brown
Ian Page Bricklaying card draw - Won by  - Pam Stolhand

Meat Raffle sponsored by Young Car Wash

Friday 23/10/15 : - 9 Hole Comp -
1st - Wayne Hewson 19 pts from Chris Keevil 18 pts and Liz Harding 18 pts. 
Balls went down to 18 pts.

Wednesday 21/10/15 : - Medley Stableford - Pro's Comp -
1st - Craig Watson 44 pts, 2nd - George Gerrard 41 pts,
3rd - Gavin Marshall 40 pts, 4th - Garry Nicolls 39 pts, 5th - Peter Doherty 39 pts.
Balls went down to 31 pts on a c/b.  Ball draw was not won.

Sunday 18/10/15 : - Medley Stableford - Ball Sweepstakes -
1st - Alan "Wally" Wilder 39 pts (1 under par off the stick),
2nd - Steve May 37 pts, 3rd - Robert "Curly" Keevil 37 pts.
Bals went down to 32 pts.

Saturday 17/10/15 :-  4 Ball Twister  & Individual Stableford :-
Peter Doherty & Patrick FitzGerald Trophies -
4 Ball Twister -
1st - Andrew Greaves & Peter Greaves 65 points on a c/b.
2nd - James French & Aaryn Murfitt 65 points
James French had 9 birdies in a round of 63 (7 under par) off the stick
Individual -
1st - Kim Watson 39 pts, 2nd - Rob Rainey 38 pts.
Watson Toyota NTPs -
7th - Dave Taylor, 17th - Rick Oliver
Keith Simmons Engineering NTPs -
3rd - Peter Campbell, 9th - Not Won, 15
th - Mick Slater
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 9th Hole - Chris Slater
Ian Page Bricklaying card draw - Won by  - Peter Cusack & Darryl Brown

Meat Raffle sponsored by Patterson Brothers Funeral Directors

Friday 16/10/15 : - 9 Hole Comp -
1st - Allan Moore 24 pts from John Jones 23 pts, John Connell 22 pts
and Liz Harding 21 pts. Balls went down to 19 pts.

Wednesday 14/10/15 : - Medley Stableford - Pro's Comp -
1st - Peter "Zorba" Campbell 41 pts (1 over par),
2nd - Adrian Hanrahan 41 pts,
3rd - Alan "Wally" Wilder 40 pts (2 under par),
4th - Maurice Penson 40 pts (broke his age by four shots), 
5th - Brian Norman 38 pts on a five way countback from Chris Fraser, Jim Beath, Ryan Terry and Terry Perrin.
Balls went down to 32 pts.  Ball draw was not won.

Sunday 11/10/15 : - Medley Stableford - Turners Furniture One Trophy -
1st - Jordon Osmond 38 pts, 2nd - Wayne Hewson 37 pts.
Balls went down to 34 pts.

Saturday 10/10/15 :-  Stroke :-  - Monthly Medal :-
Harvey Norman Young Superstore & Keith Simmons Engineering
6TH ROUND OF ECLECTIC COMP
SPONSORED BY ALAN WILDER & DAVE TAYLOR

Medal Winners-
A Grade- Steve Sell 66, B Grade- Darryl Brown 61, C Grade- Peter Doherty 70.
Bonus prize each grade of 2015 Golf Guide Book. 
The definitive directory of Australia's finest golf courses and green fee deals

Elite Cup Scratch Winners -
A Grade- Steve Sell 69, B Grade- Darryl Brown 73, C Grade- Peter Doherty 89.
Elegant Timber Shutters & Blinds Putting Comp-
A Grade- Steve Sell 25, B Grade- Darryl Brown 26, C Grade- Brian Page 26.
Watson Toyota NTPs -
7th - Ian Wells, 17th - Mark McCormick
Keith Simmons Engineering NTPs -
3rd - Mark Crutcher, 9th - Garry J Nicolls, 15
th - Not Won
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 14th Hole - Geoff Walker
Ian Page Bricklaying card draw - Won by Barry Martens -

Meat Raffle sponsored by Young Golf Club 
Norman Crawford qualifying round as well.  Top 8 to qualify.
Qualifiers - (Matches decided with draw by lot - chance draw)
Darryl Brown, Steve Sell, Bill Oliver, Pud Smithers,
Allan Moore, Barry Gaal, Shaun Rolfe & Steve Dewar.
Matches - S. Sell Vs B. Oliver, D. Brown Vs A. Moore
G. Smithers Vs S. Rolfe, B. Gaal Vs S. Dewar

Reserves - Patrick FitzGerald, David Cooke & Wayne Honeman.

Friday 9/10/15 : - 9 Hole Comp -
1st - Chris Keevil 20 pts from John Connell 19 pts, Darren O'Brien 18 pts and Wayne Hewson 18 pts. Balls went down to 16 pts on a c/b.

Wednesday 7/10/15 : - Medley Stableford - Pro's Comp -
1st - John Connell 40 pts, 2nd - Wayne Hewson 40 pts, 3rd - Col Miller 40 pts,
4th - Alan Wilder 38 pts, 5th - Grant Harding 38 pts, 6th - Geoff Walker 38 pts.
Balls went down to 30 pts on a c/b.  Ball draw was not won.

Monday 5/10/15 : - Medley Stableford - Ball Sweepstakes -
1st - Wayne Honeman 42 pts, 2nd - Debbie Slater 40 pts,
3rd - Steve Sell 39 pts, 4th - Brian Page 38 pts, 5th - Tilla Davis 37 pts on a c/b.
Bals went down to 33 pts.

Sunday 4/10/15 : - Medley Stableford - Phil Mitchell Trophy -
1st - Wayne Hewson 40 pts, 2nd - Lorraine Regan 37 pts.
Balls went down to 35 pts.

Saturday 3/10/15 : - Stableford - 
Lyndsay Regan, Todd Shipton, Frank Lincoln & Maurice Penson Trophies -
Mens -
Div 1 - Josh Platt 38 pts, Div 2 - Adrian Hanrahan 39 pts, Div 3 - Mick Slater 39 pts.
Best Runner Up - Brian Page 38 pts.
Ladies -
Div 1 - Marie Inwood 40 pts, Div 2 - Debbie Slater,
Best Runner Up - Helen Spencer 34 pts.

Watson Toyota NTPs - 7th - Mick Kentwell, 17th - Allan Moore
Keith Simmons Engineering NTPs -
3rd -(C) Not Won, 9th -(B) Terry Gallard (Wentworth GC), 15th - (A) Bill Oliver.
Terry Brothers Carpet Court Secret Birdie - 7th Hole - Mick Kentwell 
Ian Page Bricklaying Card Draw - Won by Steve Sell.

Friday 2/10/15 : - 9 Hole Comp -
1st - Col Miller 23 pts from Adrian Hanrahan 20 pts and John Connell 20 pts. 
Balls went down to 18 pts.

Wednesday 30/9/15 : - Medley Stableford - Pro's Comp -
1st - Jarrod Harding 42 pts (par round), 2nd - Terry Perrin 41 pts,
3rd - Andrew Miller 40 pts, 4th - Col Miller 39 pts, 5th - David Robinson 38 pts,
6th - John Connell 38 pts.
Balls went down to 31 pts.  Ball draw was not won.
A warm welcome to the visiting group from Tura Beach.


Sunday 27/9/15 : - Medley Stableford - South West Tractors Trophy -
1st - Liz Harding 40 pts, 2nd - Peter Webber 39 pts on a c/b from Wayne Hewson.
Balls went down to 37 pts.

Saturday 26/9/15 : - Stableford - 
Adam Tanner & A D Tanner Constructions Trophies -
A Grade - Steve Connelly 38 pts on a c/b from Lloyd Kimber 38 pts
B Grade - Ron Thompson 43 pts on a c/b from Steve Dewar 43 pts
C Grade - Patrick FitzGerald 43 pts.
Watson Toyota NTPs - 7th - Chris Slater, 17th - Kim Watson
Keith Simmons Engineering NTPs -
3rd -(C) Not Won, 9th -(B) Pud Smithers, 15th - (A) Steve Connelly.
Terry Brothers Carpet Court Secret Birdie - 13th Hole - Not Won 
Ian Page Bricklaying Card Draw - Not Won

Friday 25/9/15 : - 9 Hole Comp -
1st - John Barton 21 pts on a c/b from Lyn Quay 21 pts. Balls went down to 19 pts.

Wednesday 23/9/15 : - Medley Stableford - Pro's Comp -
1st - Joan Coddington 44 pts, 2nd - Col Miller 38 pts,
3rd - Peter Webber 38 pts, 4th - Maurice Penson 38 pts.

Balls went down to 31 pts on a c/b.  Ball draw was won by Chris Fraser.

Sunday 20/9/15 : - Medley Stableford - Ron Thompson Trophy -
1st - Col Miller 36 pts, 2nd - Swayde Honeman 35 pts.
Balls went down to 34 pts.

Saturday 19/9/15 :- Mixed 4 BBB Stableford & Single Stableford -
Honor Oliver Memorial Event - Oliver Family Trophies :-
Mixed 4BBB Stableford -
1st - Jaydan Oliver & Joan Coddington 46 points on a c/b
2nd - Allan Moore & Larraine Nicolls 46 points (defending champions)
Men's Single Stableford - 1st - Col Miller 42 pts
 
Ladies' Single Stableford - 1st - Kate Cooper 35 pts
Special NTPs - 16th - Darryl Brown, 16th - Justine Makeham
Keith Simmons Engineering NTPs -
3rd - Craig Watson, 9th - Wayne Honeman, 15th - Aaryn Murfitt

Watson Toyota Mens NTPs - 7th - Allan Moore, 17th - Jono Watson  
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 10th Hole - Mat Williams
Ian Page Bricklaying card draw - Won by John Rolfe.
Meat Raffle sponsored by South West Fuel


Friday 18/9/15 : - 9 Hole Comp -
1st - Ron Flynn 26 pts from Col Miller 22 pts, Dave Robinson 21 pts,
Maurice Penson 21 pts, Pam Stolhand 21 pts and Wayne Hewson 21 pts.
Balls went down to 20 pts.

Wednesday 16/9/15 : - Medley Stableford - Pro's Comp -
1st - John Hobson 41 pts, 2nd - Brian Page 40 pts, 3rd - Joan Coddington 38 pts,
4th - Jim Beath 37 pts, 5th - Frank Lincoln 37 pts, 6th - Garry Nicolls 37 pts.

Balls went down to 31 pts on a c/b.  Ball draw was not won.

Sunday 13/9/15 : - Open 3 Person Ambrose - CanAssist Golf Day -
Open Winner & Men's Winner -
1st - Simon Oakes, Cameron Jones & Shaun Rolfe 53 5/6
Ladies Winner - 
1st - Leanne Slater, Marie Inwood & Shelby Inwood 62 1/6
Mixed Winner -
1st - Ian Page, Brian Page & Lynne Page 56 1/2
Nearest to the Pins -
Ladies - Peta Glasheen, Mens - Ian Broderick,
Straightest Drives -
Ladies - Noela Hardman, Mens - Peter Norton

Saturday 12/9/15 : - American Foursomes -
Alan "Wally" Wilder and Wilders Bakery Trophies -
1st - Jeff Makeham & Simon Makeham 65 1/4
2nd - Craig Taylor & Col Miller 65 5/8
Watson Toyota NTPs -
7th - Cameron Jones, 17th - Dave Taylor
Keith Simmons Engineering NTPs -
3rd - Col Miller, 9th - Cameron Jones, 15th - Col Miller
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 13th Hole - Garry O Nicolls & Phillip Oliver
Ian Page Bricklaying card draw - Not Won -


Friday 11/9/15 : - 9 Hole Comp -
1st - Chris Keevil 21 pts from Steve Dewar 20 pts and Curly Keevil 19 pts.
Balls went down to 17 pts.

Wednesday 9/9/15 : - Medley Stableford - Pro's Comp -
1st - Darryl Brown 38 pts, 2nd - Steve May 36 pts, 3rd - Alan Wilder 36 pts,
4th - Chris Keevil 35 pts, 5th - Steve Sell 34 pts.

Balls went down to 29 pts on a c/b.  Ball draw not won.

Sunday 6/9/15 : - Medley Stableford - Ben Dean Trophies -
1st - Wayne Honeman 37 pts, 2nd - Steve May 35 pts.  Balls went down to 33 points.

Saturday 5/9/15 :-  Stroke :-  - Monthly Medal :-
Harvey Norman Young Superstore & Keith Simmons Engineering
5TH ROUND OF ECLECTIC COMP
SPONSORED BY ALAN WILDER & DAVE TAYLOR

Medal Winners-
A Grade- Jaydan Oliver 67, B Grade- ,John Rolfe 68 C Grade- Mat Simmons 68.
Elite Cup Scratch Winners -
A Grade- Joel Shields 68, B Grade- John Rolfe 82, C Grade- Gavin Marshall 91.
Putting Comp-
A Grade- Jaydan Oliver 28, B Grade- Greg Grounds 23, C Grade- Col Miller 28.
Watson Toyota NTPs -
7th - Rick Oliver, 17th - Joel Shields
Keith Simmons Engineering NTPs -
3rd - Bob Stone, 9th - Ian Wells, 15
th - No A Grade
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 8th Hole - Geoff Walker
Ian Page Bricklaying card draw - Not Won -

Meat Raffle sponsored by Ausure Insurance Brokers

Friday 4/9/15 : - 9 Hole Comp -
1st - Col Miller 20 pts from Wayne Hewson 17 pts and Andrew Miller 17 pts.
Balls went down to 16 pts.

Wednesday 2/9/15 : - Medley Stableford - Pro's Comp -
1st - Robert "Curly" Keevil 38 pts, 2nd - Darryl Brown 37 pts,
3rd - Brian Norman 37 pts, 4th - David Grant 36 pts.

Balls went down to 30 pts. Ball draw won by Allan Moore.

Sunday 30/8/15 : - Medley Stableford - Ball Sweepstakes -
1st - Wayne "Sid" Honeman 39 pts, 2nd - Larry Marks 37 pts,
3rd - Chris Keevil 36 pts on a c/b.  Balls went down to 30 points.

Saturday 29/8/15 : - Stableford - Chris & Curly Keevil Trophies -
1st - Wayne Honeman 40 pts, 2nd - Cameron Jones 38 pts, 3rd - Nick Bush 38 pts. 
Watson Toyota NTPs - 7th - Wayne Honeman,  17th - Barry Duggan (Coota)
Keith Simmons Engineering NTPs -
3rd - (C) Not Won, 9th - (B) ,Not Won 15th - (A) James French
Terry Brothers Carpet Court Secret Birdie - 8th Hole - No Winners -
Ian Page Bricklaying Card Draw - Won by Wayne Honeman -

Friday 28/8/15 : - 9 Hole Comp -
1st - Brandt Riley 16 pts from Ben McInerney 13 pts.

Wednesday 26/8/15 : - Medley Stableford - Pro's Comp -
1st - Garry Nicolls 33 pts, 2nd - Brian Page 33 pts, 3rd - John Jones 31 pts.
Balls went down to 28 pts. Ball draw was not claimed and will jackpot.

Sunday 23/8/15
: - 27 Holes Men's Foursome Championships -
Darren O'Brien, Bruce's Mensland, Brad Robinson, Paul Flynn Trophies -
Scratch : -
1st - Aaryn Murfitt & Joel Shields 112
2nd - Geoff Walker & Alan "Wally" Wilder 113
Handicap : -
1st - Ian Page & Bill Oliver 109 1/2
2nd - Ian Wells & Josh Platt 110


Saturday 22/8/15 : - 4 Ball Aggregate Stableford -
Shane Ferguson & Joel Shields Trophies -
1st - Barry Martens & John Rolfe 75 pts
2nd - Col Blizzard & Garry Nicolls 65 pts. 
NTPs - 13th - Steve May, 16th - Jarrod Harding,
Longest Drive - 14th Hole - Joel Shields/Steve Sell.
Watson Toyota NTPs - 7th - Steve May,  17th - David Crutcher (Pacific GC)
Keith Simmons Engineering NTPs -
3rd - (B) Ian Wells, 9th - (A) Dave Taylor, 15th - (C) .Wayne Honeman
Terry Brothers Carpet Court Secret Birdie - 8th Hole - No Winner -
Ian Page Bricklaying Card Draw - Not Won -

Friday 21/8/15 : - 9 Hole Comp -
1st - John Barton 25 pts from Ron Flynn 20 pts and Adrian Hanrahan 20 pts.  
Balls went down to 17 pts. 

Wednesday 19/8/15 : - Medley Stableford - Pro's Comp -
1st - John Barton 39 pts, 2nd - Steve Sell 35 pts, 3rd - Darryl Brown 34 pts,
4th - Steve May 34 pts, 5th - John Jones 33 pts, 6th - Brian Page 33 pts.
Balls went down to 27 pts. Ball draw was not claimed and will jackpot.

Sunday 16/8/15 : - Medley Stableford - Mick Kentwell Trophies -
1st - Steve May 36 pts, from Wayne "Sid" Honeman 34 pts.  Balls to 32 pts.

Saturday 15/8/15 : - Stableford - NRL Challenge -
Geoff Hill Trophies -
1st - Ian (Rabbitohs) Page 40 pts, 2nd - Rick (Rabbitohs) Oliver 39 pts,
3rd - Dave (Queensland State of Origin) Taylor 36 pts.
Watson Toyota NTPs - 7th - Dave Hamblin, 17th - Nick Bush
Keith Simmons Engineering NTPs -
3rd -(B) Not Won, 9th -(A) Ian Page, 15th - (C) Peter Greaves.
Terry Brothers Carpet Court Secret Birdie - 13th - Simmon Murray
Ian Page Bricklaying Card Draw - Won by Brian Page

Friday 14/8/15 : - 9 Hole Comp -
1st - John Barton 19 pts from Mark Flynn 17 pts & John Connell 17 pts. 
Balls went down to 16 pts. 

Wednesday 12/8/15 : - Medley Stableford - Pro's Comp -
NO COMPETITION HELD


Sunday 9/8/15 : - Holden Scramble -
Sponsored by Harden Geelan Holden Young -
1st - Mick Kentwell, Matt Williams, Jim Glasheen & Paul Blizzard (61) 54 1/8
2nd - Andrew Miller, Trish Miller, Col Miller & Ben McInerney (65) 55 5/8
3rd - Mark Crutcher, Stuart Norton, Jamie Canellis & Mark Powderly (62) 55 7/8
Winning team will play in Regional Final in Canberra during October with a chance to play off in the National Final in Queensland.


Final of 2015 Mixed Matchplay
Winners - Carolyn Shaw & Wayne Honeman 4 & 3 over Tilla Davis & Peter Doherty

Saturday 8/8/15 : - Par - 
Young Eyes (Simon & Janine Hobson) Trophies -
1st - Steve May - Plus 4, 2nd - Adrian Hanrahan - Square with Par
Watson Toyota NTPs - 7th - Adrian Hanrahan, 17th - Steve Sell 
Keith Simmons Engineering NTPs -
3rd -(B) Nick Bush, 9th -(A) Ian Tierney, 15th - (C) Gavin Marshall.
Terry Brothers Carpet Court Secret Birdie - 17th Hole - No Birdies.
Ian Page Bricklaying Card Draw - Won by Garry Nicolls.

Friday 7/8/15 : - 9 Hole Comp -
1st - Darren O'Brien with 21 pts from Simon Oakes 20 pts and Maurice Penson 19 pts.  Balls went down to 17 pts on a c/b.

Wednesday 5/8/15 : - Medley Stableford - Pro's Comp -
NO COMPETITION HELD

Sunday 2/8/15 : - Medley Stableford - Craig Watson Trophies -
1st - Shaun Rolfe 33 pts from Alan "Wally" Wilder 32 pts. 
Balls went down to 32 points on a c/b.

Saturday 1/8/15 :-  Stroke :-  - Monthly Medal :-
Harvey Norman Young Superstore & Keith Simmons Engineering
4TH ROUND OF ECLECTIC COMP
SPONSORED BY ALAN WILDER & DAVE TAYLOR

Medal Winners-
A Grade- Simon Oakes 69, B Grade- Jim Glasheen 69, C Grade- John Powderly 70.
Elite Cup Scratch Winners -
A Grade- Rick Oliver 73, B Grade- Jim Glasheen 82, C Grade- John Powderly 91.
John Hobson Refrigeration & Air Conditioning Putting Comp-
A Grade- Steve Sell 27, B Grade- Steve Dewar 28, C Grade- Patrick FitzGerald 26.
Watson Toyota NTPs -
7th - Ian Broderick, 17th - Alan "Wally" Wilder
Keith Simmons Engineering NTPs -
3rd - Adrian Hanrahan, 9th - Geoff Walker, 15
th - Col Miller
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 7th Hole - Wayne "Sid" Honeman
Ian Page Bricklaying card draw - Won by Mark "Spade" McCormick -


Friday 31/7/15 : - 9 Hole Comp -
1st - Maurice Penson 18 pts from Darren O'Brien 17 pts and Ron Flynn 16 pts.
Balls went down to 16 pts.

Wednesday 29/7/15 : - Medley Stableford - Pro's Comp -
1st - Jaydan Oliver 39 pts, 2nd - Kurt Lyzun 37 pts, 3rd - Ron Flynn 36 pts.
4th - Ian Tierney 36 pts, 5th - Michele Blizzard 35 pts, 6th - Mark Crutcher 35 pts.
Balls went down to 29 pts. Ball draw was not won.

Sunday 26/7/15 : - Medley Stableford - Corbetts Batteries & Tyres -
1st - Laurie Cogswell (Kareela) with 37 pts, 2nd - Shaun Rolfe 32 pts. 
Balls went down to 30 points on a c/b.

Saturday 25/7/15 : - Bisque Par -
Dean Schofield & Schoie's Plumbing Trophies -
A Grade - Mat McKnight +2 on a c/b from Andrew Miller +2
B Grade - Mick Kentwell +5
C Grade - Patrick FitzGerald +5
Schoie's NTPs - 13th - Ian Tierney, 16th - Nick Cobcroft.
Watson Toyota NTPs - 7th - Mark Crutcher, 17th - Jarrod Harding
Keith Simmons Engineering NTPs -
3rd -(B) Ron Thompson, 9th -(A) Andrew Miller, 15th - (C) Ben Dean.
Terry Brothers Carpet Court Secret Birdie - 2nd Hole - Craig Taylor
Ian Page Bricklaying Card Draw - Not Won

Friday 24/7/15 : - 9 Hole Comp -
1st - Darren O'Brien 19 pts.

Wednesday 22/7/15 : - Medley Stableford - Pro's Comp -
18 hole players -
1st - Mick Alexander 39 pts, 2nd - Robert Flynn 38 pts, 3rd - Col Blizzard 35 pts.
9 hole players -
1st - Adrian Hanrahan 23 pts, 2nd - Peter Doherty 19 pts, 3rd - Brian Norman 18 pts.
Balls went down to 30 pts for 18 holes, and 14 pts for 9 holes.
Ball draw was not won.

Sunday 19/7/15 : - Medley Stableford - Sportspower Trophies -
1st - Jordan Osmond 42 pts, 2nd - Ken Alexander (Cootamundra) 40 pts, from Nick Bush 39 pts. Balls went down to 35 pts.

Saturday 18/7/15 : - Stableford - 
Darryl Brown & Dave Taylor Trophies
1st - Keith Duran 39 pts, 2nd - Mat Simmons 38 pts, 3rd - David Hamblin 36 pts.
FINAL ROUND OF CONNELLYS OFFICE NATIONAL POINTSCORE -
1st - Keith Duran, 2nd - Dean Schofield, 3rd - Shane Ferguson

Watson Toyota NTPs - 7th - Adrian Hanrahan, 17th - Steve Sell (Eagles Nest)
Keith Simmons Engineering NTPs -
3rd - Not Won, 9th - Mark Crutcher, 15th - Col Miller.
Terry Brothers Carpet Court Secret Birdie - 10th Hole - Not Won
Ian Page Bricklaying Card Draw - Not Won -


Friday 17/7/15 : - 9 Hole Comp -
1st - Penny Greaves 14 points.

Wednesday 15/7/15 : - Medley Stableford - Pro's Comp
NO PLAY ALL DAY


Sunday 12/7/15 : - Medley Stableford - Chris & Curly Keevil -
NO PLAY ALL DAY

Saturday 11/7/15 : - Stableford - Peter Greaves & Brian Norman Trophies
Div. 1 - Dean Schofield 38 points
Div. 2 - Shaun Rolfe 36 points
Div. 3 - Shane Ferguson 42 points
Watson Toyota NTPs - 7th - Shane Ferguson, 17th - Grant Harding.
Keith Simmons Engineering NTPs -
3rd - Steve Dewar, 9th - Ian Broderick, 15th - Mick Slater.
Terry Brothers Carpet Court Secret Birdie - 3rd Hole - James French
Ian Page Bricklaying Card Draw - Won by Steve Dewar


Wednesday 8/7/15 : - Medley Stableford - Pro's Comp -
1st - Neville Alchin 39 pts, 2nd - Jarrod Harding 37 pts, 3rd - Allan Moore 37 pts,
4th - Brad Rose 36 pts, 5th - Peter Greaves 36 pts. on a c/b from George Gerrard.
Balls went down to 30 pts. Ball draw was won by Ben Lucas.

Sunday 5/7/15 : - Medley Stableford - Club Trophy -
1st - Chris Keevil 36 pts, from Jim Glasheen 34 pts. Balls went to 33 pts on a c/b.

Saturday 4/7/15 :-  Stroke :-  - Monthly Medal :-
Harvey Norman Young Superstore & Keith Simmons Engineering
3RD ROUND OF ECLECTIC COMP
SPONSORED BY ALAN WILDER & DAVE TAYLOR

Medal Winners-
A Grade- Simon Oakes 68, B Grade- Jono Watson 69, C Grade- Peter Greaves 69.
Elite Cup Scratch Winners -
A Grade- Joel Shields 69, B Grade- Jono Watson 82, C Grade- Peter Greaves 89.
John Hobson Refrigeration & Air Conditioning Putting Comp-
A Grade- David Hamblin 26, B Grade- Jono Watson 29, C Grade- Keith Duran 29.
Watson Toyota NTPs -
7th - Jono Watson, 17th - John Connell
Keith Simmons Engineering NTPs -
3rd - Nick Bush, 9th - Peter Delahunty, 15
th - Not Won
Terry Bros Carpet Court Secret Birdie - 11th Hole - Not Won
Ian Page Bricklaying card draw - Not Won -

1ST ROUND OF CONNELLYS OFFICE NATIONAL POINT SCORE
Conducted over current three Saturdays-


Friday 3/7/15 : - 9 Hole Comp -
1st - Liz Harding 21 pts, from Penny Greaves 21 pts, Kurt Lyzun 19 pts & Ben McInerney 19 pts. Balls went down to 17 points.

Wednesday 1/7/15 : - Medley Stableford - Pro's Comp -
1st - Shane Ferguson 41 pts, 2nd - Grant Harding 36 pts, 3rd - Peter Cusack 35 pts,
4th - Joel Shields 35 pts, 5th - Dean Schofield 35 pts.
Balls went down to 30 pts on a c/b. Ball draw was not won.